BESTER BIKE TEAM BIELAWA
Motywacja do wygranej jest ważna, ale motywacja do przygotowania się jest niezbędna. (Joe Paterno)

Główny sponsor naszego Teamu

 

Team

Lincoln Electric Bester Bike Team Bielawa to amatorska grupa kolarska. Powstała z inicjatywy grupy pracowników aby zrzeszyć ze sobą zapaleńców kolarstwa górskiego,  pracujących w firmie Lincoln Electric Bester.  Projekt spodobał się zarządowi firmy. Zawodnicy zaprojektowali  profesjonalne stroje kolarskie aby reklamować LINCOL ELECTRIC BESTER na maratonach w wielu miastach Polski.

Team początkowo nie był nastawiony na wygrywanie wyścigów. Ideą były wspólne treningi i spotkania, a przy okazji uczestnictwo w zawodach. Od momentu założenia klub był otwarty na nowych członków.  Trzeba przyznać, że jego powstanie wywołało poruszenie wśród pracowników Besteru.  Jednakże, co jest najważniejsze Lincoln Electric Bester Bike Team Bielawa daje możliwość reprezentowania  zakładu również innym mieszkańcom Bielawy. Pasjonaci kolarstwa górskiego wybrali również cykl maratonów, w których zamierzali startować. Stał się nim Bikemaraton. 

Team swoje największe sukcesy zanotował w roku 2012. Wtedy to zdobył najwięcej  medali. Pojawiły się złote, srebrne i brązowe praktycznie podczas każdej edycji Bikemaratonu. Co równie ważne większa część zawodników przyjeżdżała na bardzo dobrych miejscach na różnych dystansach ( zajmowali miejsca w pierwszej setce na dystansie Mega i pierwszej dwudziestce na dystansie Mini). Oczywiście zespół nie ograniczył się też do jednej oferty maratonów. Zaczęliśmy startować w cyklu Powerade MTB  Marathon oraz w wielu lokalnych zawodach na terenie Dolnego Śląska.

Do najważniejszych sukcesów Lincoln Electric Bester Bike Team Bielawa trzeba zaliczyć: 1 miejsce podczas Uphill Race Śnieżka w kategorii M1,  zdobycie   medali w zawodach Bikemaraton.  Oprócz tego w klasyfikacji generalnej tych zawodów nasi zawodnicy zajęli miejsca na lub tuż obok podium – na dystansie MINI -  2 miejsce w K4, 7 w K1, 4 w M1, 10 w MM, a także na dystansie Mega – 3 miejsce w M6. Sponsorem strategicznym bielawskiego teamu jest firma Lincoln Electric Bester. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1946 roku jako Bielawska Fabryka Prostowników, która od 2002 roku funkcjonuje pod nazwą Lincoln Electric Bester.  Firma skupia się na produkcji  wysokiej jakości urządzeń spawalniczych.