BESTER BIKE TEAM BIELAWA
Motywacja do wygranej jest ważna, ale motywacja do przygotowania się jest niezbędna. (Joe Paterno)

Główny sponsor naszego Teamu

22 Półmaraton o Puchar Burmistrza Miasta Jawor

Tego samego dnia 05.06.16 w Jaworze ścigał się Grzegorz Bagiński, który wystartował w XXII Półmaratonie Jaworskim o Puchar Burmistrza Miasta Jawor. To kolejny asfaltowy bieg, który prowadził okolicami Jawora nie oszczędzając zawodników. Organizator pomimo wyznaczenia trasy po lokalnych drogach zadbał o to, aby trasa była górzysta, ale zarazem bardzo malownicza. Zmagań dodatkowo nie ułatwiał wiejący wiatr i upalna pogoda. Pomimo przeciwności Grzegorz poprawił swój rekord życiowy na tym dystansie, a na metę wbiegł na 14 miejscu open wygrywając kategorię M20.

III Puchar Strefy MTB Walim 05.06.16

W niedzielę 05.06.16 team również był w rozjazdach. Część zawodników po ciężkim Bikemaratonie postanowiła wystartować w kolejnej edycji Pucharu Strefa MTB Sudety w Walimiu, gdzie rywalizowali na dwóch dystansach Mini i Mega. To również dobry wyścig dla kolarzy, ponieważ w kategorii M40 na dystansie Mega 3 miejsce zajął Witold Węglarz. Na dystansie Mini złoty medal w kategorii M40 zdobył Artur Marzec , a srebrny medal w kategorii M50 zdobył Dariusz Pala.

Bike Maraton Wałbrzych 04.06.16

Bikemaraton Wałbrzych

Kolejny pracowity weekend za zawodnikami Lincoln Electric Bester Bike Team Bielawa. W sobotę 04.06.16 odbyła się kolejna edycja cyklu Eska Bikemaraton, która zawitała do Wałbrzycha. Tak jak w tamtym roku, tak i w tym organizator zadbał, aby to była esencja kolarstwa górskiego. Po raz kolejny startujący mierzyli się z bardzo trudną trasą, która zawierała nie tylko ciężkie elementy techniczne, ale także karkołomne podjazdy. Podczas tej edycji nie można było narzekać na brak wrażeń, a prawdziwej przyjemności dostarczała możliwość jechania w tak trudnych warunkach. Na dystansie Mega złoty medal w kategorii K40 zdobyła Małgorzata Podgórska, a na  Mini złoty medal w M40 zdobył Artur Marzec. Nie zamknęło to worka medali, ponieważ w klasyfikacji Muszkieter Lincoln Electric Bester Bike Team Bielawa zdobył 3 miejsce.

IV Sowiogórski Maraton Rowerowy - IV Mistrzostwa Lincoln Electric MTB

ten.jpg - 30.72 kb W niedzielę 3 lipca po raz czwarty odbył się Sowiogórski Maraton Rowerowy rozgrywany w Bielawie. Zorganizowany został przez Bielawski OSiR przy wsparciu firmy Lincoln Electric Bester, a także dzięki zaangażowaniu grypy Lincoln Electric Bester Bike Team Bielawa. Podobnie jak w zeszłym roku zawodnicy mogli ścigać się w ramach Pucharu Strefy MTB Sudety. Na wyścig przyjechało około 300 osób nie tylko z okolic, ale także z całej Polski. Organizatorzy zadbali, aby trasa była ciekawa i urozmaicona oraz dostarczała wszystkich elementów kolarstwa górskiego. Poprowadzona została malowniczymi zakątkami Gór Sowich. Do wyboru były trzy dystanse – Mega liczący 44 kilometry, Mini – 25km oraz wyścig rodzinny – 5km. Na starcie nie mogło zabraknąć zawodników z teamu Lincoln Electric Bester Bike Team Bielawa, którzy walczą o końcową klasyfikację Pucharu Strefy MTB Sudety. Pojawili się oni w składzie: Joanna Bagińska, Alicja Kaucka, Kamila Piechowicz, Wiktoria Piechowicz, Karolinka Piechowicz, Małgorzata Kołyszko, Wojciech Piechowicz, Zbigniew Pawłowski, Artur Marzec, Miłosz Marzec, Bartosz Małaszek, Jacek Sury, Witold Węglarz, Rafał Wójcik, Marcin Chłądowicz, Piotr Kunigowski, Wacław Barancewicz, Piotr Mihilewicz, Marek Kuś, Sebastian Balsam, Jędrzej Budzik, Marcin Dąbrowski, Mateusz Mrzygłód, Marek Kowalewski, Sebastian Zug, Ireneusz Ślęzak, Ireneusz Panek, Bartosz Kutarba, Jan Dubas, Andrzej Kiełbasa, Krzysztof Sadurski. Na dystansie Mini 1 miejsce w kategorii K4 zajęła Joanna Bagińska, a Artur Marzec był 2 w kategorii M40. Drużynowo na tym dystansie team zajął 4 miejsce. Na dystansie Mega 1 miejsce w kategorii K20 zajęła Alicja Kaucka, a w kategorii M40 1 miejsce zajął Witold Węglarz. Drużynowo Lincoln Electric Bester Bike Team Bielawa zajął 2 miejsce. Podczas IV Sowiogórskiego Maratonu Rowerowego rozegrały się również IV Mistrzostwa Lincoln Electric MTB na dystansach Mega i Mini. Na dłuższym pierwsze i drugie miejsce w kategorii kobiet zajęły: Alicja Kaucka oraz Kamila Piechowicz, a pierwsza trójka mężczyzn to: Jacek Sury, Witold Węglarz oraz Sebastian Balsam. Na dystansie Mini kategorię kobiet wygrała Joanna Bagińska, a na drugim miejscu uplasowała się Małgorzata Kołyszko. Pierwsze trzy miejsca kategorii mężczyzn to: Artur Marzec, Marcin Dąbrowski oraz Mateusz Mrzygłód. GRATULUJEMY! PK